Guest guest Posted June 27, 2002 Report Share Posted June 27, 2002 The farmer who milks our cows is working on getting certified to sell raw milk. When he is certified, he will charge $4 per gallon for raw milk. He will probably sell cream for the same and butter for $4 per pound. We buy raw goat milk for $3.25 per 1/2 gallon (wholesale deal for our co-op.) The local healthfood store charges $4.99 per half gallon of the same goat milk. ine in SC Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.