Jump to content
RemedySpot.com

Help :o) Retail/wholesale

Rate this topic


Guest guest

Recommended Posts

I just got the best offer on my soap! My friend lives in Maine in a wealthy

town. I sent her a big box of our M & P soap she took it to work and everyone

wants to buy some! (she was 1 of my 4 Soap Testers)

They are big slices 5.5-6 oz. each. I told her $1 an ounce retail. $6.00 per

bar OR 3 for $15.00. She wants to buy it direct from me mark it up and sell

it and keep the difference! I am so excited!

Please someone tell me what I should sell it to her for? I also have to ship

it to her, wrap it & label it.

I am so happy!

Thanks a million!

in Oregon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...